Ano, jsem blázen

Nikdy jsem se nějak moc nebál výšek, ale ze stromů jsem měl hrůzu, asi kvůli té cestě dolů. Pak jsem začal lovit poklady celosvětové hry Geocaching a zjistil, že jsou keše (poklady) i na stromech.

Nejprve mě to nechávalo klidným, až do té doby, než se tento typ keší začal přibližovat k mému domovu. Lákaly mě, a tak jsem začal pomalu pokukovat, jak se na stromy bezpečně dostat. Poslední kapkou, kamínkem do mozaiky mě jako stromolezce, byla nová stromová keš necelých půl kilometru od domova. Od té chvíle mi začaly chodit balíček za balíčkem s arboristickou výbavou a první výprava do koruny stromu mohla začít.

Asi každý mi potvrdí, že bez dobrého vedení je počátek lezení spíše očistec, než radost ze zdolání prvního stromu. Postupem času se má technika ale zlepšovala a dnes už jsem dokonce i já řadu stromových keší založil, pro zábavu a potěšení ostatních.

Lezení po stromech beru jako trochu jiný sport, prostě se pohybuji v přírodě, kde obdivuji krásu našich krajů a přitom se dostanu do míst, kam létají ptáci … Normální smrtelník by prohlásil, že jsem blázen. Ano, jsem blázen, nejsem sám a strašně moc mě to baví. Řekl bych, že je to dost návyková činnost a jen tak s ní určitě nepřestanu.

Jirka

Příspěvek byl publikován v rubrice O stromolezení napsali. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.